AKTUALNOŚCI MOTORYZACYJNE

25.03.2013r.

OFICJALNE LOGO TAJSTER TEAM

Logo TT

25.03.2012r.

Wartość starych Polskich samochodów

Ponad 3,5 mln złotych wynosi dług państwa wobec osób, które kilkanaście lat temu wniosły przedpłaty na samochód marzeń okresu PRL - malucha lub dużego fiata - ale nigdy nie kupiły pojazdów. Minister finansów ogłosił właśnie aktualną wysokość rekompensat dla nich.

Z obwieszczenia resortu finansów wynika, że nowy maluch kosztowałby dzisiaj prawie 13 tysięcy złotych. Tyle właśnie otrzymują osoby, które nie zrealizowały kilkanaście lat temu przedpłat na te auta. Za dużego fiata klientom przyznano kwotę o połowę wyższą - ponad 18 tysięcy. (Więcej)

24.03.2012r.

Wypadek Kubicy w rajdzie na Wyspach Kanaryjskich

 

Na Wyspach Kanaryjskich zakończył się już rajd Islas Canarias. Niestety, Robert Kubica nie dojechał do mety. Robert Kubica (Citroen DS3 RRC), lider po pierwszym dniu 37. Rajdu Wysp Kanaryjskich, trzeciej rundy mistrzostw Europy, wypadł z drogi na trasie drugiego sobotniego odcinka specjalnego. Zawody wygrał Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia). 

 

Jak poinformowali organizatorzy, Kubica oraz jego pilot Maciej Baran nie doznali żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścili rozbite auto. Auto zostało jednak poważnie uszkodzone. (Więcej)